Odmiany winogron w naszej winnicy

Wybór odpowiedniej odmiany winogron na wino to kluczowy krok w tym procesie, który decyduje o smaku i jakości końcowego produktu.
W naszej winnicy obecnie uprawiamy 5 odmian winorośli.

Amerykańskie:
SAINT PEPIN– wino z tej odmiany charakteryzuje się przyjemnym aromatem owoców tropikalnych. Jagody średniej wielkości lub małe, żółtozielone, bardzo słodkie.

SWENSON RED– z tej odmiany można wykonać białe półsłodkie wina. Owoce średniej wielkości z truskawkowo-malinowym posmakiem, purpuroworóżowe. Bardzo smaczne do bezpośredniej konsumpcji.

Francuska:
LEON MILLOT– wino uzyskane z tej odmiany jest jedno z najsmaczniejszych z wszystkich uprawianych w Polsce czerwonych odmian. Charakteryzuje się aromatem owoców leśnych, bzu i tytoniu. Jagody małe, granatowe.

Niemieckie:
REGENT– najchętniej sadzona odmiana w Polsce. Wino z jest lekkie, o przyjemnym aromacie z subtelną nutą owocową, intensywnie czerwone. Owoce średniej wielkości, granatowe.

SOLARIS– wino uzyskane z tej odmiany jest intensywne, o owocowo-kwiatowym charakterze (zielone jabłko, brzoskwinie, cytrusy), przy pełnej dojrzałości owoców z muszkatowymi tonami. Jagody średniej wielkości, żółtawe, bardzo słodkie.

Możesz również polubić…